DentiNews.pl

BioMin C

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?

Sprawienie, by nasze dzieci z chęcią szczotkowały swoje zęby i równie chętnie chodziły na wizyty do dentysty, wydaje się kompletnie niemożliwe do zrealizowania. Wiele dzieci nie lubi myć zębów i przeraźliwie boi się wizyt u stomatologa. Jednak są sposoby, aby ułatwić życie sobie i swoim dzieciom. W tym artykule poznasz wskazówki dla każdego rodzica, jak przekonać swoje pociechy, że dbanie o higienę jamy ustnej wcale nie musi być przykrą koniecznością, lecz może stać się dobrą zabawą!

Stwórz swoim dzieciom harmonogram wizyt u stomatologa

Jedną z najważniejszych kwestii we wprowadzeniu u twojego dziecka nawyku dbania o zęby jest terminowa wizyta u dentysty. Co to znaczy „terminowa”? Powinniśmy stworzyć naszym dzieciom harmonogram wizyt u stomatologa i dokładać wszelkich starań, aby go przestrzegać. Oto kilka kluczowych etapów higieny jamy ustnej i porad, kiedy powinno się umówić dziecko na spotkanie z dentystą:

 

Rób zapas akcesoriów do higieny jamy ustnej

Za każdym razem, gdy wybierzesz się do sklepu po szczoteczki do zębów, nić dentystyczną, czy inne akcesoria do higieny jamy ustnej, kup po prostu więcej niż potrzebujesz. Jeśli w domu zawsze będziesz mieć zapas, będziesz mógł być pewien, że niczego ci nie zabraknie. Poza tym, mając zapas szczoteczek do zębów dla swoich dzieci, w momencie zużycia już starej i wyrzucenia jej do kosza, możesz zaangażować swoją pociechę w wybór kolejnej szczoteczki. Zapewne każde dziecko ucieszyłoby się na możliwość wybrania sobie nowej szczoteczki spośród kilku różnych, które akurat będziesz mieć w domu.

Ucz dobrych nawyków

Jeśli Twoje dziecko będzie już na tyle duże, aby móc samodzielnie trzymać szczoteczkę do zębów, będzie to odpowiedni czas na wyjaśnienie mu, jak prawidłowo szczotkować zęby. Warto upewnić się, że twoje dziecko zrozumie, dlaczego dbanie o higienę jamy ustnej jest takie ważne. Zamiast mówić, że trzeba myć zęby rano i wieczorem, powinniśmy wyjaśnić, dlaczego to robimy i co zmieni to w naszym życiu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą edukować twoje dziecko w zakresie higieny jamy ustnej:

 

Jeśli będziesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, twoje dziecko powinno szybko zrozumieć istotę dbania o zęby już na wczesnym etapie życia. Co więcej, sprawi to, że w dorosłym życiu nie będzie musiało tak często odwiedzać dentysty.

Tandex Ortho - czarna

14.95 zł

Tandex Hard 19 żółta

8.5 zł

Tandex Flexi Medium Violet 6 szt. ciemnofioletowy

14.95 zł