DentiNews.pl

Pasta do zębów BioMin

Czy całowanie się z protezą jest możliwe?

Czy całowanie się z protezą jest możliwe?


Brak zębów lub części uzebienia, prawdopodobnie w dużej mierze wpływa na utratę poczucia własnej wartości.

Osoby z protezami zębowymi chcą żyć normalnie, zwłaszcza dotyczy to osób młodych. Jedzenie w restauracjach, przemawianie, a nawet uśmiechanie się, może być wówczas krępujące, ale to nie są jedyne wyzwania osób zmuszonych do noszenia protezy zębowej. Jednym z bardziej krępujących czynności dla tych osób jest pocałunek.

Całowanie jest ważne w każdym romantycznym związku !!!

Pocałunki z protezami zębowymi mogą początkowo być niezręczne, ale nie jest to powód aby zaprzestać całowania się ze swoim partnerem. Niestety wielu użytkowników protez stwierdza, że ​​nie chcą lub nie są w stanie całować się po założeniu protezy.

Protezy często mają złą reputację ze względu na nienaturalny wygląd i dotyk, ale wszelkie negatywne plotki i dowcipy, to już przeszłość. Podobnie, jak w przypadku wszystkich aspektów opieki dentystycznej, protezy zębowe są poddawane ciągłym ulepszeniom, aby wyglądać bardziej realistycznie niż kiedykolwiek. Po okresie dostosowawczym możesz nawet zapomnieć, że to nie są Twoje prawdziwe zęby, co może być problematyczne, jeśli nie będziesz ostrożny podczas pocałunku.

O czym warto pamiętać?

Proteza częściowa lub ruchoma ma metalową ramę, która umożliwia jej zatrzaśnięcie lub zapięcie na zębach. Ta metoda jest skuteczna w utrzymywaniu trzecich zębów na miejscu, aby śmiać się, uśmiechać i jeść bez zmartwień. Niestety, jezeli pocałunki są zbyt gwałtowne i namiętne, proteza może się odczepić w najmniej odpowiednim momencie.

Proteza całkowita zastępuje cały łuk utraconych zębów. Tradycyjna proteza jest mocowana do tkanki dziąseł za pomocą przyssawki lub kleju. Jednakże i w tym przypadku proteza może się wysunąć, jeśli pocałunek wymknie się spod kontroli. Całowanie, które powoduje zasysanie z większym prawdopodobieństwem poluzuje protezy. Zbyt mocne naciśnięcie ust partnera może również spowodować poluźnienie protezy.

Niezależnie od rodzju protezy, przyzwyczajenie się do całowania może zająć trochę czasu, ponieważ Twoje nowe zęby nie mają żadnych zakończeń nerwowych. Prosty pocałunek może prowadzić do bólu zębów partnera lub urazu, gdy uderzasz protezą o zęby partnera. Wymaga to praktyki ale nagrodą jest czułośc i zadowolenie Twojego partnera lub partnerki.

Jeśli Twój partner lub partnerka jeszcze tego nie wie, powiedz mu o swoich protezach. Zapobiegnie to niespodziankom podczas całowania. Zwracaj uwagę na swoje ruchy i ruchy, aby uniknąć zderzenia protezy z zębami partnera.

Jeśli masz protezy na implantach, możesz całować bez żadnych specjalnych środków ostrożności.

Jeśli jednak masz tradycyjną protezę, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

- utrzymuj miękkie usta i nie wywieraj zbyt dużego nacisku ani ssania na protezę.

- podczas pocałunku zachowaj delikatność i staraj się nie przykładać zbyt dużej siły do ​​swojej protezy

- 'francuskie pocałunki' są dopuszczalne, ale kluczem, jak w każdym pocałunku, jest delikatność.

- staraj się nie uderzać protezą o zęby partnera.

Zrelaksuj się! Nawet jeśli Twoja proteza wypadnie z miejsca, przygotuj się na śmiech. Wraz z praktyką będziesz coraz lepszy/a w całowaniu.

Całowanie się z protezami może początkowo wydawać się trochę onieśmielające, ale większość użytkowników protez — i ich partnerzy — uważa to za całkiem przyjemne. Wystarczy wysokiej jakości proteza, dobra higiena jamy ustnej i delikatny dotyk.

Jednakże najwazniejsze to utrzymywanie jamy ustnej w czystości. Upewnij się, że szczotkujesz zęby dwa razy dziennie oraz język, codziennie używasz nici dentystycznej i płuczesz usta płynem do płukania ust.

SD
Oral-B Pro-Expert Clinic Line Pro-Flex - Medium - fioletowa

14.99 zł

Tandex lusterko stomatologiczne - żółte

6.55 zł

Tandex Hard 19 zielona

8.5 zł