DentiNews.pl

Białe zęby. Jaka pasta?

Białe zęby. Jaka pasta?
Istnieje wiele produktów i sposobów wybielania zębów. Wśród dostępnych na rynku produktów odnajdziemy: paski wybielające, żele, płyny do płukania, nakładki wybielające zęby oraz całą gamę specjalistycznych produktów

i usług dostępnych w gabinetach dentystycznych. Jednakże wciąż najpopularniejszym sposobem wybielania zębów jest pasta wybielająca.

Wybielająca pasta do zębów usuwa przebarwienia powierzchniowe spowodowane m.in. poprzez picie kawy lub palenie tytoniu oraz pomaga również utrzymać efekty zabiegów wybielających.

Wybielanie zębów pastą jest wskazane dla osób mających zdrowe zęby (brak ubytków oraz chorób dziąseł). Najlepszy efekt uzyskuje się u osób posiadających żółtą barwę zębów. Pamiętać trzeba, że jest to zabieg kosmetyczny, który nie jest zalecany dla wszystkich.

Pasty wybielające zęby w swym składzie zawierają zazwyczaj:
     – specjalne materiały ścierne, które delikatnie polerują zęby,
     – substancje chemiczne, które pomagają rozpuścić substancje powodujące przebarwienie zębów.

Należy pamiętać, że wybielająca pasta do zębów nie może zmienić naturalnego koloru zębów lub rozjaśnić przebarwień, które znajdują się głębiej niż na powierzchni zęba.

Niektóre pasty wybielające zawierają niebieski związek chemiczny covarine, który przylega do powierzchni zębów i tworzy złudzenie optyczne bielszych zębów.

Przy stosowaniu pasty dwa razy dziennie skutki wybielania można zaobserwować od dwóch do sześciu tygodni. W przypadku past zawierających covarine skutek powinien być natychmiastowy.

Mimo że wybielająca pasta do zębów na ogół jest bezpieczna i można ją stosować do codziennego użytku, zawsze należy stosować się do zaleceń producenta i skonsultować z swoim dentystą. Nadmierne stosowanie wybielającej pasty do zębów może uszkodzić szkliwo zębów. Dlatego dla osób często stosujących pasty wybielające nie zaleca się pasty zawierającej materiały ścierne. Osobom tym poleca sie również specjalne pasty przeznaczone dla aktorów i modelek.

Należy pamiętać, że wybielająca pasta do zębów nie może zmienić naturalnego koloru zębów lub rozjaśnić przebarwień, które znajdują się głębiej niż na powierzchni zęba.

Przy wyborze wybielającej pasty do zębów szukaj marki, która posiada certyfikat jakości od renomowanej organizacji stomatologicznej.

Jeśli nie będziesz zadowolony z efektów wybielających przy wykorzystaniu pasty do zębów, możesz zapytać swojego dentystę o inne profesjonalne sposoby wybielania zębów.
SD

Image courtesy of  gokce- at freeimagesBiorepair szczoteczki międzyzębowe PHD 1,1 [3,0 mm]

16.95 zł

Tandex Kids 4-7 zielona

8.5 zł

Tandex Flexi Ultra Fine Tangarine 6 szt. pomarańczowy

16.95 zł